DARMOWY PORADNIK

Szukasz porad, jak promować Twoją Firmę w Internecie? Chcesz skutecznie pozyskiwać nowych klientów w sieci?

Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik:

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o linkach sponsorowanych AdWords

Zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz praktyczny e-book za darmo!

Subskrybując nasz newsletter, co miesiąc otrzymasz przydatne wskazówki, jak skutecznie rozwijać biznes w sieci.
Nie, dziękuję.
+48 52 522 21 67

  W poprzednim tygodniu przedstawiliśmy szczegółowe możliwości targetowania reklam w największej polskiej sieci reklamowej AdKontekst (zobacz Reklamy AdKontekst - część 1.). Jednak dotarcie do sprecyzowanej grupy odbiorców nie daje jeszcze gwarancji sukcesu. Kluczem jest odpowiednio przedstawiony, atrakcyjny przekaz reklamowy. Dzisiaj zatem pora zaprezentować poszczególne formaty reklamowe AdKontekst. Poniżej zamieszczamy opisy dostępnych w sieci AdKontekst typów reklam tekstowych, graficznych oraz mieszanych.

  Adkontekst Text

  Reklama tekstowa emitowana na serwisach partnerskich sieci Adkontekst w wynikach wyszukiwania, boksach reklamowych oraz intertekście. Wymaga zastosowania treści oraz słów kluczowych.

  Reklamy tekstowe Adkontekst

  Adkontekst Exclusive

  Reklama graficzno-tekstowa emitowana na stronach partnerskich sieci Adkontekst wyświetlana w boksach reklamowych (jedna reklama w placemencie) oraz intertekście. Wymaga zastosowania treści, słów kluczowych i grafiki w jednym z czterech dopuszczalnych rozmiarów.

  Reklama Adkontekst exclusive

  Adkontekst Image

  Reklama graficzno-tekstowa emitowana na stronach partnerskich sieci Adkontekst wyświetlana w boksach reklamowych (kilka reklam różnych reklamodawców w placemencie) oraz intertekście. Wymaga zastosowania treści, słów kluczowych i grafiki w określonym rozmiarze.

  Reklamy Adkontekst Image

  Adkontekst Banner

  Reklama graficzna emitowana na stronach partnerskich sieci Adkontekst wyświetlana w boksach reklamowych (jedna grafika w placemencie) oraz w przypadku rozmiaru 350x250 także w intertekście). Wymaga zastosowania słów kluczowych, grafiki oraz adresu URL.

  Adkontekst, cz. 2 adkontekst banner

  Adkontekst Intertext

  Reklama tekstowa emitowana po słowach kluczowych wyróżnionych w treści strony. Prezentacja ma miejsce po najechaniu przez użytkownika na słowo kluczowe. Wymaga zastosowania tekstu oraz słów kluczowych.

  Reklama banerowa AdKontekst

  Adkontekst Intertext Exclusive

  Reklama graficzno-tekstowa emitowana po słowach kluczowych wyróżnionych w treści strony. Prezentacja wzbogacona o grafikę ma miejsce po najechaniu przez użytkownika na słowo kluczowe. Wymaga zastosowania tekstu, słów kluczowych oraz grafiki.

  Reklamy Adkontekst Intertext Exclusive

  Adkontekst Intertext Image

  Reklama graficzno-tekstowa emitowana po słowach kluczowych wyróżnionych w treści strony. Prezentacja z małą grafiką ma miejsce po najechaniu przez użytkownika na słowo kluczowe. Wymaga zastosowania tekstu, słów kluczowych oraz grafiki.

  Reklamy Adkontekst Intertekst Image

  Adkontekst Flash

  Dynamiczna reklama graficzna emitowana po słowach kluczowych wyróżnionych w treści strony. Prezentacja grafiki w formacie swf ma miejsce po najechaniu przez użytkownika na słowo kluczowe. Wymaga zastosowania adresu URL, słów kluczowych, pliku swf oraz grafiki zastępczej, emitowanej w przypadku, gdy dana przeglądarka nie obsługuje plików Flash. Wymogiem technicznym jest posiadanie przez reklamę warstwy z przyciskiem (button), pozwalającym na wykonanie określonej akcji.

  Reklamy Adkontekst w formacie Flash

  Adkontekst Flash Large

  Dynamiczna reklama graficzna emitowana po słowach kluczowych wyróżnionych w treści strony. Prezentacja grafiki w formacie swf ma miejsce po najechaniu przez użytkownika na słowo kluczowe. Do dyspozycji jest powierzchnia o wymiarach 550x350 pikseli. Wymaga zastosowania słów kluczowych oraz grafiki swf. Podobnie jak w przypadku Adkontekst Flash musi posiadać warstwę z przyciskiem (button), pozwalającym na wykonanie określonej akcji.

  Reklamy AdKontekst Large w formacie Flash

  Planowanie budżetu kampanii

  Planując kampanię z uwzględnieniem różnych form reklamowych warto odpowiednio oszacować wielkość miesięcznego budżetu, biorąc pod uwagę przede wszystkim ceny kliknięć. Koszty pojedynczego przekierowania do promowanej strony internetowej wahają się bowiem od 0,15 zł w przypadku reklam Adkontekst Text czy Adkontekst Image, aż do 2,50 zł za kliknięcie w reklamę Adkontekst Flash Large. Warto pamiętać również, że w przypadku dysponowania większym budżetem, reklamodawca może otrzymać tzw. punkty dodatkowe do wykorzystania na kampanię. Im większy budżet tym więcej darmowych punktów otrzymuje. Przykładowo przy budżecie w granicach od 1000,00 zł do 2499,00 zł reklamodawca otrzymuje dodatkowe punkty w wysokości 5% wpłaconej kwoty, natomiast przy budżecie wynoszącym powyżej 50000,00 zł – dodatkowa premia to aż 35% kwoty początkowej.

  Reklamy AdKontekst dają duże możliwości pozyskiwania klientów. Ich głównymi zaletami są wspomniane kategorie szczegółowego kierowania reklam z na grupę docelową oraz powyższe formaty reklam. Ogromny zasięg sieci reklamowej oraz jej kontekstowo-behawioralny charakter i niskie koszty kliknięcia dodatkowo zachęcają do skorzystania z tej formy zdobywania ruchu.

  0 Komentarzy