Wizytówka Google Moja Firma (teraz nazywa się to Profil Firmy w Google) to często najlepsze źródło pozyskiwania klientów dla lokalnych, małych przedsiębiorców. Dzięki wizytówce klienci mogą znaleźć firmę na Google maps i szybko nawiązać kontakt. Z kolei dla przedsiębiorcy to szansa na uzyskanie kolejnego organicznego wyniku wyszukiwania w Top3 wyników  na pierwszej stronie Google.

Pamiętaj, że weryfikacja wizytówki Google jest konieczna by móc wyświetlać się w mapach google.

Przeczytaj więcej o tym jak działa i jak założyć Google Moja Firma.

Nie widać mojego profilu firmy w mapach google

 

profil firmy google odblokowanie

Zablokowana Wizytówka Google Moja Firma – co zrobić?

Jeżeli stałeś się celem nieuczciwej konkurencji i Twoja wizytówka Google została zablokowana / zmienione zostały dane? Nie widzisz swojego profilu firmy w Google? Szukasz w Google pomocy wpisując „google moja firma kontakt telefoniczny”? Są na to lepsze sposoby.

Przedstawiamy procedurę odzyskiwania kontroli nad wizytówką. Nie pozwól aby wysiłek włożony w pozycjonowanie wizytówki google poszedł na marne. Oddałeś serce wizytówce google, należy Ci się ona bez dwóch zdań.

Nie rezygnuj – założyć wizytówkę Google możesz zawsze, ale skoro można ją naprawić to czemu z tego nie skorzystać?

1. Reaguj szybko – podpięcie konta Google w telefonie

Podpięte konto Google, które posiada uprawnienia do redagowania wizytówką Google w telefonie to dobry sposób na reagowanie na nieplanowane zmiany. 

Przy zmianie danych w wizytówce przez osobę trzecią otrzymasz push na telefon o zmianie treści. Otrzymanie push’a pozwoli na szybką reakcję i zmianę danych na prawdziwe

2. Zablokowano mi wizytówkę – procedura odzyskiwania

Procedura odzyskiwania konta (przywrócenie zablokowanej wizytówki) jest dosyć prosta, jednak diabeł tkwi w szczegółach.

Pod linkiem o przywrócenie wizytówki Google (kliknij aby przejść) znajduje się formularz, który po wypełnieniu tworzy ticket i zostaje założona sprawa w Google. Pamiętaj jednak, że Google kwestii supportu działa wyjątkowo opieszale i wniosek może czekać na rozpatrzenie nawet do miesiąca.

Po zgłoszeniu sprawy na Twojego maila przyjdzie powiadomienie o rozpoczęciu procedury. Nie odpowiadaj na tego maila ani nie twórz nowych wniosków o przywrócenie wizytówki.

Jeżeli średni czas oczekiwania na realizację zgłoszenia to 14 dni, a w np. 10 dniu ponownie prześlesz do nich prośbę o weryfikację wizytówki google lub odpowiesz na maila to spadniesz na koniec kolejki i znowu będziesz musiał czekać 14 dni. Zalecamy cierpliwość.

3. Odzyskałem wizytówkę Google, ale cały czas ktoś zmienia moje dane, co zrobić?

Najlepszym sposobem jest założenie ticketu na forum społecznościowym Google (https://business.google.com/ a następnie z lewego menu wybieramy „Pomoc”).

odblokowanie wizytówki google

A następnie wyskoczy nowe okno po prawej stronie ekranu, z nowego menu wybieramy „Kontakt z nami”.

odblokowanie wizytówki Google

A następnie pokaże się formularz w którym opisujemy nasz problem np. zmienianie przez osoby postronne nazwy firmy/adresu. Podajemy daty kiedy to się stało (jeżeli pamiętamy). Tak utworzony ticket oznacza, że support Google przyjrzy się sprawie i będzie szukał wyjaśnienia. Jedną z praktyk walki z niechcianymi zmianami jest zablokowanie przez Google edycji w.w. informacji o firmie. Pamiętaj jednak, że czas oczekiwania na rozpatrzenie ticketu może trwać tygodniami. Warto uzbroić się w cierpliwość. Na Twojego maila przyjdzie potwierdzenie zgłoszenia, nie odpowiadamy na niego gdyż wydłuży to oczekiwanie na rozwiązanie problemu.